Студенти – це категорія громадян, які, як ніхто інший, потребують позикових коштів: потреби в грошах у цьому віці особливо високі, а стабільних джерел заробітку ще немає. Модний одяг та взуття, сучасні девайси, квитки на концерти та фестивалі, проживання у гуртожитку, відвідування кафе, та й саме навчання – все коштує грошей.
При цьому мало хто знає, що отримати суму до 15 000 гривень на картку – дуже просто (за умови досягнення 18-річчя). Наш сервіс Cash4you.com.ua допомагає швидко та без зайвих документів оформити кредит студентам онлайн на карту: на навчання чи інші потреби. Цю можливість має навіть студент без роботи і той, хто не отримує стипендії.
Але, найголовніше, наш ресурс Cash4you агрегує навіть безвідсоткові позики від мікрокредитних організацій, які прагнуть залучити нових клієнтів. Користуватися такими грошима можна безкоштовно.
Які документи потрібні, щоб отримати кредит студенту на картку
Щоб отримати кредит студентам на картку, необхідно лише мати:
- паспорт з українською пропискою;
- код платника податків;
- банківську картку.
В окремих випадках також може знадобитися студентський квиток (сьогодні студентський у багатьох вишах одночасно є карткою, на яку надходить стипендія).
Крім того, оскільки видається кредит студентам онлайн, потрібно також мати діючу адресу електронної пошти та номер телефону – ця інформація буде потрібна мікрокредитній організації для верифікації даних та оформлення процедури.
Видають МФО та кредити як онлайн так і готівкою – для цього потрібно підійти особисто у відділення мікрокредитної установи у Києві чи іншому місті.
Чи дають кредит студентам, які не досягли 18 років?
Чи студент може взяти кредит, якщо йому ще не виповнилося 18 років? Наприклад, на оплату навчання: надходить багато хто в 17 років, а вартість навчання на контракті досить висока. Та й на інші потреби гроші можуть знадобитися.
Закон не дозволяє кредитувати громадян, які не досягли повного повноліття. Тому МФО та ломбарди не видадуть кредит такому позичальнику. Тому напряму можна отримати лише кредит з 18 років.
Але існує одне “Але”. Банківські установи, особливо ті, хто пропонує спеціальні програми кредитування на навчання, виходять із становища наступним чином: студенту необхідно знайти поручителя чи співпозичальника, якому вже є 18 за паспортом.
Банк при цьому вимагатиме наступний пакет документів:
- паспорт, або інший документ, що засвідчує особу позичальника та його поручителя (співпозичальника);
- довідку про доходи поручителя (позичальника) з місця роботи;
- якщо йдеться про спільну позику, то від співпозичальника, який перебуває у шлюбі, може знадобитися довідка про згоду чоловіка (дружини) на оформлення документів на заставу;
- якщо йдеться про поруку, то чоловік (дружина) потенційного поручителя теж має (повинна) підписати згоду на оформлення договору про поруку.
Якщо позичальнику немає 16, то знадобиться ще й нотаріально завірений дозвіл від поручителів на оформлення кредиту.
Цей перелік документів – мінімальний. Кожна банківська установа може мати й інші вимоги до переліку документів на оформлення кредиту.
Де взяти гроші студенту в Україні?
Студентський кредит в Україні розвинений поки що не достатньо: спеціальних кредитних продуктів у банківських установах не так багато. Тим не менш, при необхідності, отримати позики можна одним із кількох способів:
- гроші студентам в борг можуть позичити родичі, друзі чи знайомі – такі відносини бажано оформити розпискою (варто пам’ятати, що фінансові моменти можуть зіпсувати теплі особисті стосунки);
- можна отримати споживчий кредит – при покупці в магазині електронних девайсів, смартфонів, обчислювальної та побутової техніки найчастіше існує можливість оформити розстрочку;
деякі банки видають кредити на навчання, а також кредитні картки нецільового характеру (наприклад, кредитка - ПриватБанк дає можливість отримати кредитний ліміт, у межах якого можна безкоштовно користуватися грошима протягом 50 днів);
- можна також оформити автокредит для придбання машини – це ще один вид позики цільової спрямованості, але варто зазначити, що для непрацюючих студентів, які не досягли 21 року, цей вид кредиту недоступний;
- під заставу цінного майна можна отримати гроші у ломбарді;
- можна оформити мікрокредит в одній із МФО України: в нашій країні їх зараз – кількадесят.
Кожен із цих способів має свої переваги та обмеження. Але якщо порівняти умови кредитування та вимоги кредиторів, оптимальним варіантом виявиться мікропозика, яка ідеально підходить для покриття тимчасових «фінансових розривів» між доходами та надходженнями, так характерними для студентського способу життя.
Де взяти кредит студенту з 18 років?
З 18 років оформити кредит набагато простіше, ніж до повного повноліття. Проте, студенти вважаються високоризиковою категорією позичальників, особливо молоді без роботи.
Крім того, більшість працюючих студентів працевлаштовані неофіційно, що не дозволяє їм зібрати пакет документів, необхідний для кредитування, навіть якщо їхній дохід справді стабільний та достатній.
Трохи простіше отримати експрес позику за спеціалізованими кредитними продуктами, розрахованими саме на студентську категорію. Можна також розраховувати на позику у тому банку, який обслуговує вашу стипендіальну картку. Втім, розмір стипендії – занадто низький, щоб розраховувати на суттєву суму кредиту, а її нарахування – нестабільне: двічі на рік, за результатами сесії, студент може опинитися поза списком тих, кому належить стипендія.
Зараз, щоб отримувати стипендію, не достатньо просто добре вчитися – треба бути одним із найкращих, а Міністерство освіти України планує й надалі скорочувати відсоток стипендіатів.
Кредити студентам видаються банками під вищі ставки – так фінансово-кредитні установи прагнуть компенсувати свої ризики.
Мабуть, лише один вид позикодавців не вдається до такої дискримінаційної практики – МФО, які встановлюють відсоткові ставки, однакові для всіх категорій, а також не вимагають жодних зайвих документів, довідок, поруки та застав.
Мікрозайм студентам онлайн на навчання та інші потреби від мікрокредитних організацій
Отримати гроші на оплату вартості навчання та інші потреби студенту найпростіше у МФО. Даний метод вирішення тимчасових фінансових проблем має цілу низку переваг.
Переваги мікропозик від МФО:
- позику можна оформити онлайн, не виходячи з квартири чи кімнати у гуртожитку;
- не потрібно збирати пакет документів та переживати, чи схвалить позику кредитний експерт;
- оформляти мікропозику – одне задоволення: процедура виключно швидка та проста;
- кредити видаються без відмови та практично всім категоріям: студентам, безробітним та пенсіонерам;
- після схвалення заявки гроші надходять на карту через пару хвилин;
- ніхто не запитує про цілі, на які вам потрібні гроші, і не потребує застави;
- позики від МФО дуже просто та зручно повертати;
- Існує можливість пролонгувати кредит.
Найчастіше заявки схвалюються навіть без дзвінка кредитного експерта – в автоматичному режимі, що повністю виключає людський фактор під час ухвалення рішення.
Недоліки кредитів мікрофінансових організацій
Їх набагато менше, але вони досить вагомі:
- оманливо низька відсоткова ставка та реальна дорожнеча кредитів; якщо ви не берете кредиту на пільгових умовах (як новий позичальник під 0%), то ви реально «попадаєте на гроші»: навіть якщо ставка – 1%, це денна ставка, а нарахування – щоденне; якщо порівняти з еквівалентною ставкою банківських річних, то це будуть сотні відсотків, а значить – значна переплата;
- короткі терміни кредитування: мікрокредити зазвичай видають терміном до місяця, хоча можна знайти більш тривалі кредитні програми;
- обмежені суми позикових коштів, на які можуть розраховувати новачки: від 2 до 7 тисяч гривень;
- досить груба робота із позичальниками, які не повертають гроші в строк, а також жорсткі штрафні санкції для тих, хто припустився прострочення, не оформивши пролонгацію.
Тим не менш, якщо користуватися мікрокредитами з розумом (наприклад, змінювати МФО, отримуючи щоразу пільгові кредити, як новий клієнт, і не псувати кредитну історію), вони можуть бути найзручнішим та найдешевшим методом кредитування.
Вимоги до позичальника
Усі МФО без винятку висувають такі вимоги:
- вік – від 18 років та старше;
- наявність паспорта та коду ІПН;
- наявність українського громадянства та прописки;
- наявність непростроченої банківської картки на ті ж ім’я та прізвище, що й у паспорті позичальника (інакше картка просто не верифікується).
Без останнього пункту можна обійтися, якщо брати позику готівкою у відділенні. Але, як правило, у всіх студентів денної форми навчання є банківська карта: вона ж – студентський квиток. Просто не всі МФО надають послуги з таких карток.
Умови кредитування
Ключові умови кредитування мікрофінансових організацій, на які потрібно звернути увагу потенційному позичальнику, є такими:
- гранична доступна сума коштів: вона відрізняється у різних МФО (від 15 000 грн до кількох сотень тисяч); для нового клієнта – ще менше (від 2000 грн до 10000 грн);
- розмір процентної ставки;
- період кредитування;
- можливість пролонгації та рефінансування;
- штрафні санкції під час прострочення;
- доступні методи погашення.
Коротко умови кредитування представлені в інформаційних блоках на нашому сайті по кожній МФО, представлених на нашому сайті, а докладно ви зможете з ними ознайомитися після ознайомлення з пунктами кредитного договору, який МФО надішле вам на е-мейл (цей етап обов’язково передує укладення кредитної угоди).
Чому вам варто користуватися нашим сервісом Cash4you?
Наш сайт агрегує інформацію щодо всіх найвигідніших для студентів пропозицій з боку МФО – і ця інформація абсолютно відкрита для наших користувачів. Ви маєте можливість безкоштовно та швидко відібрати мікрокредити онлайн з відповідними для вас умовами, прочитати відгуки при мікрофінансових організаціях, ознайомитися з лайфхаками «мікропозичальників зі стажем», прочитати іншу корисну інформацію.
Доведене до досконалості юзабіліті нашого сайту та справді інтуїтивний і доступний інтерфейс допоможуть вам отримати гроші на карту лише за 10 – 20 хвилин.