Криптозайм – як зайняти гроші в USDT без застави
Зі збільшенням кількості користувачів криптовалют та волатильністю ринку криптозайми стають зручним способом доступу до грошей без необхідності продажу своїх активів.
В умовах традиційної фінансової системи не всі люди можуть отримати кредит готівкою без відмови — зокрема, особи з низькою кредитною історією або з країн, що розвиваються. Криптозайм надає можливість кредитування незалежно від географічного положення та фінансової історії позичальника.
Крипто займ – це форма кредитування, за якої позичальники можуть взяти кредит в криптовалюті, використовуючи свій електронний гаманець. Такі фінансування може бути як з заставою, так і без. Ця концепція стрімко набирає популярності останніми роками, особливо на тлі зростання інтересу до децентралізованих фінансів (DeFi).
Основні характеристики криптозаймів
- Застава у вигляді криптовалюти. Позичальники надають свої криптоактиви (наприклад, Біткойн, Ефіріум та ін) як заставу для отримання кредиту. Це дозволяє уникнути тривалих перевірок кредитоспроможності, притаманних традиційних кредитів.
- Анонімність. Крипто займ часто можна отримати без надання персональних даних – ПІБ боржника, паспорт тощо. Достатньо повідомити свій номер рахунку, яким ідентифікують кожен гаманець.
- Умови кредитування. Зазвичай умови крипто позики визначаються смарт-контрактами, що забезпечує автоматизацію та прозорість процесу, мінімізуючи ризики людського втручання.
Крипто займ Україна
В Україні з’явилися позики в криптовалюті USDT з видом на свій на криптогаманець та банківську картку.
Українські позичальники можуть отримати позику в криптовалюті до 1500 USDT з подальшим виведенням на картку. Кредити у крипті видає декілька МФО. «Без перевірок та відмов» – заявляють у кожній з компанії.
Згідно тієї інформації, яку дали в крипто МФО, взяти позику в крипті можна в будь-якому регіоні України. В компаніях говорить про 60-70% схвалення заявок, а рішення про видачу кредиту приймається протягом 5 хвилин. Громадянам старше 18 років. У компаніях підкреслюють, що при необхідності клієнту створюється криптогаманець прямо на їх платформі.
Щодо процедури обробки заявки на займ usdt, то згідно з інформацією від МФО, дані обробляються автоматично відповідно до Закону про захист прав споживачів та рекомендацій Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Які бувають криптозайми?
В основному, взяти кредит в криптовалюті в Україні можна 2 видів:
- Без застави – тобто вам не потрібно давати ніяке майно під заставу, достатньо лише документів. Мінус такого кредитування – вам потрібно більше документів при оформленні, а процент схвалення значно нижчий, ніж криптокредити з заставою.
- З заставою. В заставу можна дати криптовалюти (де краще купувати криптовалюту ви можете знайти тут), документів і перевірок мінімум, а схвалення майже 100%. Подробиці нижче.
Що таке крипто позики із заставою?
Позичати гроші просто так можуть хіба що друзі, які заслуговують на окреме місце в раю. Інші, напевно, захочуть отримати заставу, яка гарантує безпеку займаних грошей.
Наприклад, якщо піти в банк по кредит на будівництво будинку на власній ділянці землі, фінансова установа напевно захоче використовувати землю як заставу. Таким чином представники банку будуть впевненими, що у разі прострочення або відсутності платежу у них буде законна підстава привласнити згадану ділянку та отримати свої гроші назад. Схожа ситуація і при спробі отримати криптокредит.
І хоча зараз мова піде не про банківські кредити, криптовалютні позики із заставою працюють точно за тим самим принципом. При цьому, на відміну від банків, більшість криптоплатформ для кредитування використовує позики з надмірним забезпеченням, тобто великою заставою. Наприклад, платформа Compound вимагає від користувачів заставу в ефірах (ETH) в еквіваленті 150 відсотків суми позики. Відповідно, якщо позичальник хоче отримати криптозайм 1000 USDT, він повинен заблокувати як заставу ETH в еквіваленті 1500 доларів.
Крім цього, для позичальників також передбачено додатковий штраф у разі падіння цінності заблокованих ETH нижче за поріг у 150 відсотків від загальної позиченої суми. Щоб уникнути цього штрафу, користувачі найчастіше забезпечують свої позики обсягом криптовалют, що перевищує мінімальну вимогу.
Загалом надмірне забезпечення позики гарантує безпеку позичених грошей навіть у разі, якщо позичальник не може повернути отримані гроші.
А отже, загальна схема надійна і безпечна.
Чи готові закрити свій банківський депозит? Зачекайте ще трохи. Зараз потрібно розібратися, як позичати криптовалюту та збільшувати обсяг власних криптоактивів без участі банку.